Produkts veiksmīgi pievienots jūsu iepirkumu grozam
Daudzums
Kopā
Jūsu grozā ir 1 prece.
Kopā (ar nodokļiem)
Nodoklis 0,00 €
Kopā (ar nodokļiem)

Gruzija

Starp tādām lielām vīnkopības valstīm kā Francija, Itālija, Spānija, kā arī Portugāle, Austrija, Vācija, Čīle, Argentīna u.tml. ir arī Gruzija - sena zeme ar bagātu vēsturi un kultūru, slavena ar savu labestību un viesmīlību, vīnu un ēdieniem. Vīna darināšanai ir ļoti senas saknes. Jau pirms IX-X gs. p.m.ē. sāka apgūt teritorijas vīnogu audzēšanai, par ko liecina senie arheoloģiskie izrakumi. Viens no Gruzijas vīnu raksturojošiem elementiem ir “kveri” – liela, olveida māla amorfa bez rokturiem, ko ieraka zemē vai lielos vīna pagrabos, grīdā atstājot atveri virs zemes. To izmantoja gan vīna fermentācijas procesam, gan izturēšanai, gan uzglabāšanai.Vīnkopības attīstība pastiprinājās līdz ar kristietības ienākšanu Gruzijā, kad vīns ieguva kulta un rituāla statusu. Praktiski visur, neskaitāmo dievnamu un akadēmiju tuvumā, tika atklātas labi aprīkotas vīna darītavas. Vēlāk dažādu karadarbību rezultātā vīnkopība piedzīvoja gan lejupslīdes, gan attīstības periodus.

Gruzijā nav gruzīna, kuram nebūtu kaut vai radinieka ar savu vīna darītavu, jo vien oficiāli ir reģistrēti 7000 + vīna ražotāju. Par to, cik gruzīnu attieksme pret vīna darīšanu ir nopietna, var spriest pēc tā, ka viņiem ir vairāk nekā 1000 terminu, kas attiecināmi uz vīnogulāju kopšanu un vīna gatavošanu. It kā tik vienkāršam faktam, kā vīnogu gatavības stadijām, ir vien 32 termini! Gruzijā ir ap 500 vīnogu šķirņu, tomēr vīna ražošanā ievērojamos apmēros tiek izmantotas kādas 30 šķirnes, no kurām dažas nosaka Gruzijas vīnu priekšstatu visā pasaulē – Saperavi, Aleksandrouli, Tsolikauri, Hkvančkara u.tml. 

Gruzija ir dabīgo pussaldo un pussauso – gan sarkano, gan balto – vīnu dzimtene un reģions. Atslēgas vārds ir “dabīgo + saldo”. Tam pamatā ir laikapstākļu esamību, kas sekmē normālu vīnogu nobriešanu, liela cukura daudzuma uzkrāšanos, kas rezultējas ar saldu vīnu ieguvi. Ražu parasti novāc vēlu – oktobra, novembra noslēgumā, kad kalnājos dienas ir īsas un aukstas, un naktī nereti ir salnas. Dabisko pussaldo vīnu kategorijas vīnu pamats ir noteiktu šķirņu vīnogas, kas sasniegušas noteiktu cukura satura līmeni. Kas attiecas uz sarkanvīna ražošanas veidiem, tad Gruzijā, kā zināms, izmanto klasisko tehnoloģiju, kuras pamatā ir raudzēšana uz mīkstuma ar “peldošo cepuri”. Raudzēšanas procesu aptur ar temperatūras pazemināšanu līdz -1ºС, kad atlikušā cukura saturs gatavajā vīnā ir 35-50 grami uz litru. Turpmākie procesi un uzglabāšana norisinās tuvu nulles temperatūrai. Šodien šim mērķim izmanto speciālas saldēšanas kameras vai lielus termoizolējošus rezervuārus. Protams, tas būtiski sadārdzina vīnu, toties ļauj saglabāt tā augsto kvalitāti. Vadošās Gruzijas vīndarītavas praktizē mūsdienīgu aukstās sapildīšanas metodi ar iepriekšēju filtrāciju un sterilā vidē. Tas ļauj maksimāli saglabāt vīnu augstās organoleptiskās īpašības, kas atsver augstās tehnoloģijas izmaksas.Un trešais faktors augstajai cenai ir vietējo, unikālo vīnogu izmantošana, kurām nav augsts ražīgums. No sērijas, augsta kvalitāte reti kad iet roku rokā ar lieliem apjomiem.