Produkts veiksmīgi pievienots jūsu iepirkumu grozam
Daudzums
Kopā
Jūsu grozā ir 1 prece.
Kopā (ar nodokļiem)
Nodoklis 0,00 €
Kopā (ar nodokļiem)

Itāļu vīnu klasifikācija ir vienkārša un saprotama

Itālijā vīna klasifikācija ir relatīvi vienkārša: 

- DOCG (Denominazione di Origine Controllata e Garantita) - augstākā kategorija, prasības vīnam ir visstingrākās – vīnogu šķirnes, ražība uz hektāru, skābuma daudzums u.tml. G burts nozīmē izcelsmes garantija. Par vīna piederību šai kategorijai liecina kontroles dienesta uzlīme uz pudeles kakla. Itālijā ap 70-80 vīniem ir šāda kategorija un populārākie no tiem ir Brunello di Montalcino, Chianti, Barbaresko utml.

- DOC (Denominazione di Origine Controllata) - augta kategorija, līdzīgas prasības kā augstākajai kategorijai. Par vīnu piederību šai kategorijai arī liecina kontroles dienesta uzlīme uz pudeles kakla. Ir vīni, kuri izpilda visus kritērijus DOCG kategorijai, bet kāds no tiem nav pilnīgs, tāpēc saņem DOC kategoriju. Viens no piemēriem ir izcilais, daudz godalgu ieguvušais Bottega Gold Prosecco, kuram būtībā ir DOCG kvalitāte, bet tikai tāpēc, ka vīndaris un arī vīna baudītāji vēlas, lai tas ir pildīts zeltītās pudelēs, tas nevar iegūt DOCG, bet gan DOC kategoriju.

- IGP (Indicazione Geografica Tipica) – līdzīgi, kā augstākajām divām kategorijām, arī šeit tiek skatīts reģions un ir līdzīgas prasības, tikai reģions ir plašāks, prasības zemākas. Norādīts ģeogrāfiskais apzīmējums – rajons, gads, vīnogu šķirne.  

- VdT (Vino de Tavola) – galda vīns. Ietilpst visi pārējie vīni, kuru neietilpst augstāk uzskaitītajās kategorijās. Šeit parasti apvieno dažādas vīnogas no dažādiem reģioniem. Tomēr ir ražotāji, kuri iekarojuši uzticību ar ļoti labiem Vino da Tavola vīniem.

Sekojiet mūsu publikācijām un uzziniet daudz vairāk par saulainās Itālijas vīniem.

PIRKT Itālijas vīnus TAGAD