Produkts veiksmīgi pievienots jūsu iepirkumu grozam
Daudzums
Kopā
Jūsu grozā ir 1 prece.
Kopā (ar nodokļiem)
Nodoklis 0,00 €
Kopā (ar nodokļiem)

Itālijas vīni: ceļvedis iesācējiem

Itālija, tāpat kā Francija, ir vīna lielvalsts, jo abas šīs valstis, ņemot vērā pārdoto vīnu naudas izteiksmē, veido gandrīz pusi no Pasaules tirgus. Par šīm vīna valstīm var stāstīt un stāstīt, bet tāpat visu izstāstīt diez vai ir iespējams. Tomēr centīsimies iedot ieskatu!

Vīna darīšana Itālijā sākās pāris gadsimtus ātrāk nekā Francijā. Vīnu sākumā ieveda grieķi, un drīz vien šo vietu sāka saukt par Oenotriju (Οἰνωτρία - grieķiski " vīna zeme" ). Protams, kā jau visā Eiropā, būtiska vīna tradīciju attīstība notika, pateicoties Romas katoļu baznīcai un daudzajiem mūku ordeņiem. Kad XIX gadsimtā Francijā sāk pastiprināties vīnu kvalitātes un izcelsmes kontrole, itāļi par savu vīna nozari neuztraucas, jo tiem tāpat bija liela tirgus daļa. Tomēr šis bija lūzuma punkts, un itāļi sāka iepalikt attīstībā, savukārt franči sāka tos apsteigt. Pēc laika franču vīni jau kļuva ievērojami visā pasaulē, un pagājušā gadsimta vidū itāļi saprot, ka vajag agrāro reformu un vīnkopības nozari nodalīt atsevišķā sistēmā, līdzīgi, kā tas jau bija pie francūžiem.

Itāļi ir mazliet brīvāki par frančiem un tik ļoti neturas pie simtgadīgajām tradīcijām, jo viņiem patīk eksperimentēt, protams, esošās regulācijas ietvaros (atļautās vīnogu šķirnes, nostādināšanas paņēmieni utml.). Par Itālijas vīna darināšanas jaunāko vēstures posmu uzskata pagājušā gadsimta 60-tos gadus, kad divi vīndari neievēroja regulāciju un sāka eksperimentus, jaucot Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc un Merlot, tādā veidā radot pirmo “Super Toskānas” vīnu Sassicaia. Radās jauna vīna klase, ko sauc par alternatīvajiem. Tā sāka iepatikties vīna baudītājiem, tika iegūtas prestižas godalgas. Un Itālija sāka veidot konkurenci Francijas slavenajiem un dārgajiem vīniem. 

Sekojiet mūsu publikācijām un uzziniet daudz vairāk par saulainās Itālijas vīniem.

PIRKT TAGAD Itālija vīnus ar atlaidēm līdz -47%