Produkts veiksmīgi pievienots jūsu iepirkumu grozam
Daudzums
Kopā
Jūsu grozā ir 1 prece.
Kopā (ar nodokļiem)
Nodoklis 0,00 €
Kopā (ar nodokļiem)

Šodien turpinām stāstu par Francijas vīnkopības reģioniem!

????Elzasas (Alsace) 

Reģions ir baltvīnu zeme. Vēsturiski Elzasas ielejā vīnkopību ietekmējuši dažādi nemieri, un tikai pagājušā gadsimta vidū sāka iegūt savu identitāti un kvalitāti. Tagad te var atrast gan sausus, gan elegantus deserta vīnus. Pārsvarā šeit ir baltās vīnogu šķirnes: Riesling, Silvaner, Pinot Blanc, Pinot Gris, Muscat un Pinot Noir.

????Luāras ielejā (Vallee da la Loire) 

ir gan sarkanie, gan baltie vīni. Tomēr pārsvarā izplatītas baltās vīnogu šķirnes. Piemēram, Chenin Blanc šķirne, kuru šeit kultivē jau kopš 9.gs., no kuras var iegūt plašu klāstu dažādu vīnu – viegli dzirkstošus, kā arī izsmalcinātus deserta vīnus. Jauno vīnu aromāts ir āboli, citrusa augļi, un, vīniem nobriestot, tie veidojas ļoti īpaši. Bieži sastopama ir Savignon Blanc. Savukārt sarkanvīna vīnogas šeit ir Cabernet Franc.

????Ronas ielejā, Ronas krastos (Velee du Rhone, Cote du Rhone) 

iegūst gan saldus, gan sausus baltos, sarkanos un sārtos vīnus, tomēr ir raksturīgi piesātināti, sīvi sarkanvīni un izsmalcināti baltvīni. Dienvidos pārsvarā tiek audzētas Grenache un Syrah šķirnes vīnogas, no kurām darina tumšus, koncentrētus un augļainus vīnus ar garšvielu un upeņu notīm. 

????Provansa (Provence) 

ir saulainākais reģions ar Vidusjūras klimatu. Šeit pārsvarā ražo rozā vīnus.

????Langedoka-Rusijona (Languedoc-Roussillon) 

Lielākais Francijas reģions, kurā lielākoties tiek ražoti vīni no Vin de Pays kategorijas. Tā ir izvietota starp jūru un kalniem, tas ir Francijas karstākais vīnkopības reģions. Vīnogulāji ir izvietoti šaurās un stāvās terasēs. Sākumā vienkāršus vīnus, paredzētus lielam patēriņam. Vēlāk sāka audzēt pasaulē zināmas un atzītas šķirnes. Viena no pēdējām, kas guvusi zināmu atpazīstamību, ir Syrah vīnogu šķirne.

????Sekojiet mūsu publikācijām. Interesantākais par vīnu un citiem dzērieniem - www.vinuoutlet.lv. Visu septembri franču vīni ar atlaidēm līdz -58%.

PIRKT TAGAD